Корисна інформація

Ні для кого не секрет, наскільки важливі для інтересів безпеки в самій різної діяльності пломбувальні пристрої. Історія їх виникнення йде в далеку давнину і, як показує практика, найпоширенішими матеріалами для опечатування завжди були сургуч, мастика і свинцеві пломби.

На жаль, до наших днів вони дійшли практично без змін і підробити або замінити їх (варто тільки проявити трохи кмітливості) буває дуже легко В останнє десятиліття у російських компаній з'явилася можливість використовувати пристрої нового типу - сучасні номерні пломби. Можливості цих пристроїв зробили крок вперед так далеко, що часто буває важко в них відразу розібратися. У чому ж відмінні риси сучасних номерних пломбувальних пристроїв в порівнянні з відомими всім засобами пломбування?

Порівняльна таблиця сучасних номерних і традиційних засобів пломбування

ak 1 ak 2

Сучасні номерні пломби

Традиційні засоби пломбування
(Сургуч, пластилін, свинець, папір)

Установка вручну, без додаткових інструментів. (Зняття - також вручну за спеціальною лінії відриву у більшості індикаторних пластикових пломб) Установка вимагає застосування додаткових пристосувань - пломбувальни, печаток, штампів, сургучніц і ін. (Для зняття завжди є потреба у додатковому інструмент - ножиці або кусачки)
Чи безпечні в обігу. Матеріали, що застосовуються при виготовленні пломб, вибухопожежобезпеки. Виключають можливість утворення іскор при установці і знятті з пломбувального об'єкта. Небезпечні в зверненні. При розрізуванні металевого дроту свинцевих пломб можливе утворення іскор, а при роботі в агресивних середовищах не виключена можливість вибуху або пожежі. Можливі фізичні травми і отруєння шкідливими випарами при використання сургучу при пломбуванні.
Висока надійність, стійкість до несанкціонованого відкривання і повторного використання без видимих ​​слідів. Наявність неповторюваного номера на кожній пломбі виключає можливість її підробки. Дозволяють при пломбуванні утворювати петлю мінімального розміру, що максимально ускладнює доступ до вантажу, що перевозиться без руйнування цілісності пломби). Низька надійність, слабка стійкість до несанкціонованого відкривання і повторного іспользованію.Оттіск може бути легко підроблений за допомогою однотипного пломбіру. Конструкція і процес встановлення пломб не дозволяє при пломбуванні встановити петлю мінімального розміру, що не виключає можливості несанкціонованого доступу до вантажу.
Неможливість підміни і підробки в процесі експлуатації. Матеріал і спосіб пломбування не виключають можливість підміни і підробки пломби в процесі її експлуатації.
одноразові Багаторазового використання, можливість нанесення одного і того ж відбитку печатками, штампами при пломбуванні.
Чіткість нанесеної на пломбу інформації (семизначний контрольний номер і інша маркування), конструкція пломб, наявність індивідуального номера та різні колірні виконання пломб дозволяють виробляти її ідентифікацію, а також чіткий візуальний контроль за її цілісністю. Нечіткість відбитка на сургучі, пластмасі, свинці (при недбалої пломбування можлива нечитаність частини відбитків на пломбі)
Можливість нанесення додаткової інформації (назва компанії, логотип, телефон, штрих-код і ін.) Неможливість нанесення додаткової інформації. При пломбуванні на пломбу наноситься певна незмінна інформація.
Індивідуальний номер пломби дозволяє вести точний комп'ютерний облік вмісту опломбованого об'єкту по номеру на пломбі, а також реєструвати номер пломби в товарно-транспортної накладної. Існує можливість помилки при багаторазовій, ручної реєстрації одного і того ж номера пломби в різні документи.
Матеріал, що використовується для виготовлення пломб, є екологічно чистим Свинець, що міститься в свинцевих пломбах, є екологічно шкідливим матеріалом
Зручність і універсальність застосування. (Конструктивні особливості пломби (форма, діаметр, довжина гнучкої частини) дозволяють пломбувати практично будь-які отвори для пломбування, в тому числі і деформовані пломбувальні вузли, а так само несумісні і разновеликие отвори в них) Обмежена сфера застосування. Незручні при установці і знятті на об'єкт пломбування.
Стійкість до впливу факторів зовнішнього середовища (волога, дощ, сніг, перепади температури, прямі сонячні промені) Нестійкість до впливу факторів зовнішнього середовища (волога, дощ, сніг, перепади температури, прямі сонячні промені)
Висока стійкість до дії агресивного середовища. (Матеріал пломби не викликає хімічних реакцій і не утворює хімічних сполук з вантажем) Слабка стійкість до дії агресивного середовища. (Слабка корозійна стійкість). Можливість руйнування пломби з сургучу, пластиліну, свинцю при експлуатації.
Можливість сприймати навантаження при експлуатації (розтягування, вібрація, удар). Неможливість сприймати навантаження при експлуатації (несуть тільки контрольні функції і не призначені для сприйняття силових навантажень)
Гарантія підприємства-виготовлювача протягом 1 року Гарантія виробника відсутній. Можливе застосування неякісного матеріалу при використанні свинцевих, сургучевих і пластилінових пломб.

Сучасні пломбувальні матеріали дозволяють, як обмежити доступ до матеріальних цінностей, так і вчасно виявити факт розкриття або порушень умов зберігання або транспортування. Розкрити такі пломбу і встановити її повторно, не залишивши видимих ​​слідів, практично неможливо. Індивідуальний номер виключає можливість підміни пломби, а також дозволяє деталізувати облік вантажу або товару, реєструвати пломбування в товарно-транспортної накладної, вести комп'ютерний облік товарів і, відповідно, регулювати відносини з постачальниками і клієнтами при виникненні конфліктних ситуацій.

Сучасні пломби діляться на дві групи - індикаторні, які несуть функцію індикації доступу до опломбованому об'єкту і силові, які крім цього виконують і функції замка. Індикаторні пломби легко знімаються вручну або за допомогою ножиць, силові пломби вручну не знімеш - потрібен спеціальний тросорез або болторіз.

Сфера застосування сучасних номерних пломб, практично безмежна - це опломбування железнодороджних і авіа-контейнерів, автомашин та інших транспортних засобів, торгових і складських приміщень, інкасаторських сумок, грошових і поштових мішків, офісних дверей, персональних комп'ютерів і оргтехніки і т.п.

Сучасні номерні пломбувальні пристрої цілком доступні за ціною, а їх грамотне використання - в комплексі з уже наявними засобами - набагато підвищує ефективність збереження безпеки і дозволяє не тільки заощадити, але і заробити гроші.